(VIDEO) Dallas odigral prvo pripravljalno tekmo, Luka Dončić na ogrevanju natančen, a ...

M.D., 9.10.2019
Profimedia

Ponoči so pripravljalne tekme igrale ekipe vseh treh slovenskih košarkarjev v ligi NBA.

Najbolj pričakovan je bil premierni nastop Luke Dončića s Kristapsom Porzingisom v dresu Dallasa, a ga košarkarski navdušenci niso dočakali, saj sta oba poraz svoje ekipe proti Oklahomi videla s klopi. Tekma se je končala z izidom 104:119.

Na spletu pa so se kljub temu pojavili posnetki ogrevanja Luke Dončića pred tekmo, ko je zadete koše z razdalje nizal enega za drugim. Trener Mavericksov Rick Carlisle bo glavno zvezdo ekipe na parket najverjetneje poslal v noči na četrtek, ko bo Dallas igral v Detroitu, v petek pa jih doma čaka dvoboj z Milwaukee Bucks.

Goran Dragić je z Miamijem igral proti ekipi San Antonio Spurs. Kapetan zlate košarkarske generacije je tekmo začel na klopi, na koncu pa v 20 minutah zbral osem točk, štiri asistence in tri skoke.

Za Denver Nuggets je prvič na prijateljski tekmi pred začetkom sezone v NBA igral Vlatko Čančar. Denver je proti Portlandu igral brez prvega zvezdnika Nikole Jokića in zmagal s 105:94, Slovenec pa je v šestih minutah dosegel dve točki.