Kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2020: Slovenija premagala Izrael s 3:2

Marko Kovačevič, GR.G., 9.9.2019
Andrej Petelinšek

Slovenska nogometna reprezentanca v Stožicah na šesti tekmi kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2020 gosti Izrael.

95' KONEC SREČANJA

91' Benjamin Verbič z glavo dosegel zadetek. Slovenija vodi 3:2. Jasmin Kurtić je z desne strani podal v sredino kazenskega prostora, Slovenijo pa je z glavo v vodstvo še drugič popleljal Verbič.

90' Strel v okvir vrat. Oblak je branil.

87' Kot za Slovenijo. Brez zadetka.

83' Od daleč je streljal Jasmin Kurtič, a je zadel le okvir izraelskih vrat.

81' Menjava pri Sloveniji: iz igre Rene Krhin, v igro Denis Popović.

78' Na slovenski gol je tokrat streljal Munas Dabbur, a je zgrešil.

77' Menjava pri Izraelu: iz igre Dor Peretz, v igro Dan Glazer.

76' Andraž šporar je streljal, a mimo vrat.

71' Prosti strel za Slovenijo. Nad Bezjakom je prekršek storil Dor Peretz.

image

66' Goool! Hiter odgovor Slovenije! Bezjak je izenačil na 2:2.

63' Napaka na sredini igrišča, izgubljena žoga in v zgornji desni kot vrat Jana Oblaka je zadel Eran Zahavi.

61' Menjava pri Izraelu: iz igre Shon Weissman, v igro Munas Dabbur.

59' Rumeni karton za Romana Bezjaka.

59' Rumeni karton za Hatema Elhameda.

58' Rumeni karton za Josipa Iličića.

54' Menjava v slovenski reprezentanci: Iz igre gre Aljaš Struna, v igro pa Miha Blažič.

50' Bibras Natcho je izenačil. Zadetek za Izrael. Strel je sprožil s kakšnih 20 metrov. Žoga je po bloku spremenila smer in premagala Jana Oblaka.

Menjave pri Izraelu: iz igre Omri Ben Harush, v igro Beran Kayal.

Menjave pri Sloveniji: iz igre Bojan Jokić, v igro Jure Balkovec.

image

KONEC PRVEGA POLČASA

47' Streljal je Josič Iličić, a mimo vrat.

47' Rumeni karton za nogometaša Izraela Dora Peretza.

43' Gol. Za 1:0 je zadel Benjamin Verbič.

image
Andrej Petelinšek Za 1:0 je zadel Benjamin Verbič.

37' Taha je streljal na slovenska vrata, a zgrešil.

35' Prvi udarec iz kota za Izrael.

31' Prvi kot za Slovenijo. Minuto pozneje je bil Josič Iličić v prepovedanem položaju.

28' Nevaren predložek Iličića. Prek gola je tokrat ustrelil Šporar.

26' Tokrat je mimo vrat streljal Andraž Šporar.

21' Mimo slovenskih vrat je poletel strel Shona Weissmana. To je bila prva priložnost za Izrael. Weissman je z glavo streljal preko vrat.

7' Loai Taha je dobil rumeni karton.

6' Z desne strani je poizkušal Roman Bezjak, a se je z obrambo izkazal vratar Marciano, ki je z nogo odbil njegov srel. Prekršek nad Josipom Iličićem je storil Loai Taha. Sloveniji prosti strel.

4' Roman Bezjak je poskusil zadeti, a se je strel končal v okviru vrat.

2' Prvi prekršek na srečanju je že v drugi minuti storil Bojan Jokić, Izrael s prostim strelom.

image

Slovenci, navdahnjeni z veliko petkovo zmago proti Poljski, tudi proti Izraelcem merijo na zmago, a opozarjajo, da bo treba še bolj trpeti kot proti Poljakom, so zapisali na spletni strani Nogometne zveze Slovenije.

Reprezentanci Slovenije in Izraela sta že opravili ogled igrišča.

Na Twitterju smo vas vprašali, kako se bo nocoj končala tekma? Kar 83 odstotkov sodelujočih v anketi vas je prepričanih, da bo reprezentanca Slovenije premagala Izrael.

Slovenska vrsta je na lestvici Mednarodne nogometne zveze 63., Izrael pa je 84.

V skupini G po petih tekmah vodi Poljska z 12 točkami, sledi Avstrija z devetimi, Slovenija in Izrael imata po osem točk, Severna Makedonija jih je zbrala pet, Latvija pa je še brez točke.