(FOTO) Mlakar ujel Francoze, Slovenija do remija v Ljudskem vrtu

Š.R., 8.9.2019
Andrej Petelinšek

Slovenska nogometna reprezentaca do 21 let v Mariboru igrala z leto mlajšimi vrstniki iz Francije

Za tekme članske selekcije bo treba končati obnovo, so pa Ljudski vrt doživeli člani slovenske nogometne reprezentance do 21 let. Ker je bila skupna kandidatura z Madžarsko za organizacijo evropskega prvenstva leta 2021 uspešna, Sloveniji v tem ciklusu ni treba igrati kvalifikacij, si pa je, da bi čim bolje preverila, kam sodi, za prijateljske tekme izbrala močne nasprotnike.

V Mariboru je gostila francosko selekcijo do 20 let. In zadela v prvi pravi akciji! Dejan Petrovič je izkoristil podajo Jana Mlakarja. Francozi so zaostanek še pred koncem prvega polčasa spremenili v vodstvo. Zadela sta Mohamed Simakan in Theo Ndicka Matam.

image

Ekipa selektorja Primoža Glihe se je vrnila v 73. minuti, ko je Mlakar izkoristil napako strelca prvega francoskega zadetka in z levico zaključil za 2:2. Gol kapetana mlade slovenske reprezentance je bil tudi zadnji, kar jih je 300 gledalcev videlo pod Kalvarijo.