Kralj peska Rafael Nadal do 12. zmage na odprtem prvenstvu Francije in 18. turnirja velike četverice

sta, M.D., 9.6.2019
Reuters

Avstrijec Dominic Thiem je bil Špancu dorasel le v prvih dveh setih.

Rafael Nadal je zmagovalec odprtega prvenstva Francije v tenisu. V nedeljskem finalu je drugopostavljeni Španec po treh urah boja ugnal četrtopostavljenega Avstrijca Dominica Thiema s 6:3, 5:7, 6:1 in 6:1.

image
EPA

Nadal doslej v finalu French Opna še ni izgubil, današnji uspeh pa je že njegov 12. na tem prestižnem tekmovanju, skupaj pa je v karieri zmagal na kar 18 turnirjih iz velike četverice, s čimer si je s tednom zamude tudi sam dal darilo za 33. rojstni dan. Medsebojno razmerje zmag in porazov proti Thiemu je povišal na 9:4.

image
EPA Dominic Thiem je dokazal, da je blizu svetovnega vrha.

Izenačena sta bila predvsem uvodna niza, kjer je imel Nadal že v prvem več dela za zmago, kot to kaže izid. V drugem nizu je 25-letni Avstrijec Španca v 12. igri celo presenetil in mu za izenačenje na 1:1 odvzel servis ter dokazal, da je presenečenje možno.

V nadaljevanju pa je Nadal le potrdil, da je kralj peščenih podlag in se veselil prepričljive zmage.

Anketa

Koliko ur dnevno preživite ob elektronskih napravah, kot so telefon, računalnik, tablični računalnik in televizija?