Dallas skupaj z Dončićem porazil Philadelphio

K. Š., STA, 12.1.2020
USA TODAY Sports

Košarkarji Dallasa so po dveh zaporednih porazih tokrat zmagali. Na domačem parketu so s 109:91 premagali Philadelphio.

Odlični slovenski košarkar Luka Dončić tokrat sicer ni bil na vrhuncu svojih zmagovitih moči, a je v 33 minutah za svojo ekipo vseeno zbral 19 točk, temu pa dodal še 12 podaj in osem skokov. Košarkarji Dallasa so v prvem polčasu zaostajali za 12 točk, potem pa so v drugem zaigrali bolje in na koncu osvojili 24. zmago v sezoni.

Dončić je bil skupaj z Dwightom Powellom najboljši strelec domačega moštva. Powell, ki je deset od 19 točk dosegel v tretji četrtini, je uspehu dodal še 12 skokov. "Doživeli smo nekaj težkih porazov. To je lepa zmaga. Potrebovali smo jo," je po koncu tekme dejal Dončić. Dallas je ponovno igral brez Latvijca Kristapsa Porzingisa.

Dallas je tako niz šestih zaporednih domačih tekem ob začetku leta 2020 končal s tretjo zmago v januarju. "Odlično smo končali niz domačih tekem. Raje bi videli, da bi zmagali še tekmo ali dve več, ampak smo, kjer smo," je po koncu povedal trener Dallasa Rick Carlisle.

Dončića in njegov Dallas prihodnja tekma čaka v sredo, ko se bodo odpravili na gostovanje k ekipi Golden State Warriors, Čančarja in Denver pa že v noči na ponedeljek, ko bodo gostili ekipo Los Angeles Clippers. Danes zvečer po slovenskem času pa bo tretji slovenski košarkar v NBA Goran Dragić z ekipo Miami Heat gostoval pri New York Knicksih.