pišite nam | informacije o spletni strani | najbolj brane novice  
   
 
   
  PRVA STRAN  
  PRAKTIČNI NASVETI  
  SREDIŠČA DRUŽENJA  
  MEDGENERACIJSKO  
  KULTURNI DOGODKI  
  PRAVNI NASVETI  
  PONUDBA ZDRAVILIŠČ  
  GREM Z VLAKOM  
  POČITNICE, HOTELI, APARTMAJI  
  MOJE ZDRAVJE  
  VAROVANA STANOVANJA  
  POKOJNINE IN FINANCE  
  RECEPTI  
  MOJ VRT  
  IZLETI IN ŠPORT  
  IZOBRAŽEVANJE  
  POMOČ IN OSKRBA  
  DOMOVI ZA STAREJŠE  
  TURISTIČNE KMETIJE  
  MOJ HOBI  
  BLOG  


 
Najdaljša slovenska transverzala
sobota, 3.12.2011
         

V sredo, 30.11. 2011 sva šla Vandrovčka iz DU Zagorje ob Savi v Ljubljano na podelitev priznanj za prehojeno Pot kurirjev in vezistov NOV Slovenije.

V poslovni stavbi Telekoma se nas je zbralo 43 pohodnikov, ki smo v tem letu zaključili pot. Pokrovitelja sta Pošta Slovenije in Telekom Slovenije.
Predhodnik obeh je bil podjetje PTT Slovenija,ki je organiziral prvi pohod že v letu 1969.

Pot kurirjev in vezistov je najdaljša slovenska transverzala, saj je dolga 1300 km. Speljana je po vseh slovenskih pokrajinah od Prekmurja do Slovenske Istre. Ima 88 kontrolnih žigov in se začne v Gančanih ( 179 m ) in konča na Slavniku ( 1018 m ). Najvišja točka je 1796 m visok Veliki Snežnik. Pot je označena z modro rumenimi markacijami. Po mnenju mnogih pohodnikov je tudi ena najlepših slovenskih transverzalnih poti.

Najin dnevnik nosi številko 2039. Pot sva prehodila prvič, med tem, ko so najini prijatelji iz DU Litija to pot že večkrat prehodili- največkrat g.Viktor Čebela.

Po krajšem programu, katerega je obogatil pevski zbor Sonček in po podelitvi priznanj, je sledila pogostitev in družabno srečanje.

Ivan in Olga Kos


Bodite obveščeni, naročite se na e-novice: tukaj.

Društvo upokojencev Zagorje ob Savi

- Vrni se nazaj na IZLETI IN ŠPORT

- Vrni se nazaj na PRVO STRAN

Priporočamo ogled naslednjih novic:
  Izleti, rekreativno športne prireditve - napovednik
Migaj raje z nami. Koledar rekreativno športnih prireditev, katerega skrbnik je Olimpijski komite Slovenije. Vabljeni.
četrtek, 17.5.2012
 
  Debela peč in ostali vrhovi okrog planine Lipance
Slovenija je res tako lepa in raznolika, da nikoli ne zmanjka idej, kje preživeti konec tedna ...
petek, 25.11.2011
 
  Kako ubežati megli v dolini?
V tem času se pojavlja toplotna inverzija, ko je v dolinah bolj hladno kot v gorah. Eden izmed s soncem obsijanih ...
sreda, 23.11.2011
 
  Pohod na Kokoš
V soboto, 19. novembra 2011 smo šli Vandrovčki iz DU Zagorje ob Savi na pohod v neznano ...
torek, 22.11.2011
 
  Nagradne igre Maj 2012
Spoštovani obiskovalci pozitivne spletne strani seniorji.info, vsak mesec nagrajujemo vašo zvestobo.
ponedeljek, 31.12.2012
 
  Svetovalni servis - arhiv oddaj
Nasveti, ki nam v življenju pridejo vedno prav - oddaja na 1. programu Radia Slovenija jih prinaša veliko...
sobota, 11.2.2012
 
  Košarica suhega cvetja za darilo
Tedenski nasvet kluba Gaia. Doma narejena praznična košarica iz suhega cvetja naredi čisto poseben vtis.
četrtek, 1.12.2011